Кафедра соціальної політики

У вересні 2011 року в Інституті соціальної роботи та управління національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова була створена кафедра соціальної політики.

Метою нової кафедри є забезпечення підготовки фахівців спеціальності «Соціальна робота» за спеціалізацією «Менеджмент соціальної роботи» освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр» та «Магістр», а також науково-дослідницька діяльність в галузі вивчення теоретичних та прикладних аспектів проблем управління соціальною сферою та формування соціальної політики.

Новостворена кафедра у своїй діяльності здійснює розробку методичного забезпечення наукових досліджень  у сфері соціальної політики, технологічних аспектів реалізації соціальної політики, адресного надання соціальної підтримки населенню, стратегій оптимізації соціального забезпечення та зайнятості населення, системи надання соціальних послуг, підвищення соціальної активності громадян, функціонування недержавних фондів та організацій, діяльність яких спрямована на соціальний захист населення та надання соціальних послуг; вивчення зарубіжного досвіду державного регулювання у сфері соціальної політики.

Завідувач кафедри доктор філософських наук, професор

Ярошенко Алла Олександрівна

DSC 0116

Професорсько-викладацький склад.У складі кафедри працює 10 викладачів серед них академік НАПН України, заслужений працівник народної освіти України, доктор педагогічних наук, професор  Євтух Микола Борисович, доктор філософських наук, професор  Ярошенко Алла Олександрівна, кандидат соціологічних наук, доцент Литва Людмила Андріївна, кандидат філософських наук, доцент Ткач Іванна Яремівна, кандидат економічних наук, доцент Кузьмінський Володимир Олександрович, кандидат економічних наук, доцент Чернін Ігор Маркович, кандидат педагогічних наук, доцент Агапова Марина Борисівна, кандидат філософських наук, викладач Коновалова Марта Валеріївна, старший викладач Ляднева Анастасія Вікторівна, старший викладач Гальчич Ірина Петрівна, викладач Мариніч Оксана Миколаївна, викладач Давиденко Олеся Олександрівна.

Кафедра забезпечує викладання таких навчальних дисциплін на різних курсах як «Актуальні проблеми соціальної політики», «Стратегічні аспекти формування соціальної політики», «Теорія управління», «Теорія прийняття управлінських рішень», «Психологія управління», «Супервізія в соціальній роботі»,  та інші.

Напрямки наукових досліджень.Професорсько-викладацьким складом кафедри соціальної політики (керівник професор Ярошенко А.О.) з 2014 року опрацьовується державна науково-дослідна прикладна тема «Навчально-методичне забезпечення впровадження ідеологічних засад соціальної політики в сфері  соціального захисту населення в Україні», у межах якої розробляються теоретико-методологічні засади та практичні методи дослідження проблем соціальної сфери, визначаються цілі і перспективи розвитку сфери соціальної роботи та соціальної допомоги.

Співпраця кафедри.

Кафедра співпрацює з багатьма державними інституціями громадськими організаціями, серед яких БФ «Кожній дитині в Україні», громадських організаціях «Дружба, спорт, здоров’я», БФ „СОС Дитяче містечко“, «Карітас – Київ», МБФ «Варнава», ВБО Всеукраїнська мережа Людей, що живуть з ВІЛ м. Київ, Київської громадської організації «Товариство Червоного Хреста» Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла-Страда – Україна», Міжнародна благодійна організація «Служба порятунку дітей», Молодіжна громадська організація «Об’єднання  «Молодь України»  та інші.

Інститут тісно співпрацює з багатьма закордонними навчальними закладами. Серед ВНЗ-партнерів кафедри Інститут наук про виховання Педагогічного університету імені Комісії народної освіти в Кракові (Польща), Університет Градец Кралове (Чехія), Читинський державний університет (Росія).

6419202
6419202