Литва Людмила Андріївна

Наукові ступені: Кандидат педагогічних наук
Дисципліни, які викладає:
В університеті працює: З 2011 року

Народилася 19.03.1968 р. в м. Києві. Закінчила факультет психології та соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 1992 р. за  спеціальністю «психологія». У 1991 та  1993 рр. проходила стажування в Інституті психології університету Людвига-Максимілліана (Мюнхен, ФРН).  З 2005 по 2008 рр. працювала експертом проектів ULTI та «Дитячий адвокат» Американської агенції з міжнародного розвитку (USID) Працює на кафедрі з дня її заснування у 2011 році.

Сфера наукових інтересів: соціальна політика, етносоціологія та етнопсихологія, психологія та соціологія особистості.

В рамках співпраці з обміну із Литовським університетом едукології (м. Вільнюс) у листопаді 2013 року викладала курси «Теоретичні моделі соціальної роботи» та «Медіація в соціальній роботі» у цьому виші.

Наукові здобутки (за 3 роки)

Монографія (у співавторстві):

Савінова Н.А., Ярошенко А.О., Литва Л.А. Правове забезпечення соціальної політики в умовах розвитку інформаційного суспільства. – К.: Видавництво НПУ імені М.П.Драгоманова, 2012. –  270 с.

Підручник (у співавторстві:

Становлення ідеологічних засад соціальної політики в сфері соціального захисту населення в Україні» / за заг. ред. А.О. Ярошенко // Л.А. Литва, Н.Б. Отрешко, С.В. Пасічніченко. – К., 2013.

Навчальний посібник (у співавторстві):

Актуальні проблеми соціальної політики України:  Навчальний посібник / За заг. ред. А.О. Ярошенко / А.О. Ярошенко, Отрешко Н.Б., Л.А. Литва [та інш.] -     К.: Видавництво НПУ імені М.П.Драгоманова, 2012. – 222 с.

1.     Литва Л.А. Концепт успіху в соціалізаційних практиках суспільства ризику       / Л.А. Литва // Соціальна робота в Україні: теорія в практика – № ¾, 2012. – с.5-14.

2.     Литва Л.А. Соціалізаційний проект сучасності у формуванні вітчизняної соціальної політики / /          Нова парадигма [журнал наукових праць] / головн. Ред.. В.П. Бех; Національній педагогічний університет імені М.П. Драгоманова; творче об’єднання «Нова парадигма». – Вип. 110,-  2012. – с.128-136.

3.     Литва Л.А. Капітали особистості як суб’єкта соціальної політики в інформаційному суспільстві // Нова парадигма [журнал наукових праць] / головн. Ред.. В.П. Бех; Національній педагогічний університет імені М.П. Драгоманова; творче об’єднання «Нова парадигма». – Вип. 113,-  2012. – с.115-125.

4.     Литва Л.А. Вітальна потреба героя часу інформаційного суспільства // Міжнародний науковий форум: Соціологія, психологія, педагогіка, менеджмент [збірник наукових праць] / За заг. ред. В.Б. Євтуха. – Вип. 12. - К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2013. – с.97-102.

5.     Литва Л.А. Ризики особистості в епоху становлення інформаційного суспільства: ідеологія рутини          // Філософські та суспільно-правові проблеми становлення і розвитку інформаційного суспільства: Матеріали круглого столу / 20 березня 2013 р., м. Київ / Упорядн. : Андрусишин Б.І.,Майстренко І.А., Пилипчук В.Г., Фурашев В.М. – Ужгород: ТОВ «ІВА», 2013. – с. 128-133.

6.     Литва Л.А. Одна ідеологема сучасної соціальної політики: безумовна позитивна увага як умова емансипації // Актуальні проблеми психології: Зб. наук. праць Інституту психології ім.. Г.С. Костюка НАПН України / За заг. ред. Максименка С.Д. – Т. 7. – Вип. 31. – «Екологічна психологія». – К.: Логос, 2013. – с.

7.     Актуальні проблеми соціальної політики України: Навчальний посібник / За заг. ред. А.О. Ярошенко / А.О. Ярошенко, Отрешко Н.Б., Л.А. Литва [та інш.] -       К.: Видавництво НПУ імені М.П.Драгоманова, 2012. – 222 с.

8.     Горизонти Старого Заповіту в контексті сучасних гендерних інсталяцій / Основні напрями гендерного розвитку міста Києва: Матеріали міської конференції Київської міської державної адміністрації, Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці, Відділу гендерної політики, Національної ради жінок України, Київ, 15 жовтня 2008. - с.55-61.

9.     Застосування методу моделювання соціальних об’єктів в етносоціології / Соціальна робота та управління: соціологія, психологія, педагогіка, соціальна робота: Міжнародний збірник наукових праць НПУ імені М.П. Драгоманова. – Випуск 1 / За заг. ред.. В.П. Андрущенка, А.О. Ярошенко, І.М. Ковчиної. – К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2011. - с.38-47.

19423

Your IP: 52.233.106.84